Одговарајући на питање како би описао премијера Александра Вучића, Кирби је рекао да је он човек коме је дубоко стало до будућности земље и који добро познаје и политику и људе.
„Вучић се труди да вас води напред ка Европској унији, али Срби су помало шизофрени.“ Како је рекао, дилема између Европе и Русије је лажан избор који се ставља пред Србију.
„Постоји забуна у вези са тим избором. Ви ћете наставити да имате пријатеље и на Истоку и Западу, трнутно их имате и у САД и у Русији. Међутим, сада се не поставља питање пријатеља, већ питање интереса Србије. Морате да спроведе све реформе како бисте пришли Европској унији. Остало су лажни избори“, рекао је Кирби говорећи о притисцима на Србију.
Амбасадор САД је навео да је интерес Србије да ствара друштво у ком људи могу да се запосле, у ком млади могу да виде будућност у својој земљи.
„Верујем у потенцијале Србије, видео сам довољно примера успеха у земљи. У последња два века много људи је одавде отишло и успело у мојој земљи, као што су Пупин или Тесла. Волео бих да у будућности видим исте такве успехе, али у Србији“, рекао је Кирби.
Говорећи о случају Војислава Шешеља, Кирби је рекао да „чврсто верује у владавину права“.
„Шешељ треба да се врати у Хаг, ако он прихвати одлуку суда, сам ће то урадити, а питање је шта ће суд тражити од Србије да уради, ако се то не деси. Ова држава поштује Хашки трибунал, можда не увек са радошћу, али је увек поштовала одлуке и то јесте владавина права“, рекао је Кирби.
„Случај Шешељ“ је са собом повукао и питање односа Србије и Хрватске, а о томе је последњих дана често говорио министар за рад и борачка питања Александар Вулин. Недавно је говорио и о томе да Србија треба да „преиспита своју спољну политику“.
„Господин Вулин води министарство које се не бави судом у Хагу нити међународним односима. Нисам чуо да су такве ствари причали премијер, министри правде, унутрашњих или спољних послова. Рекао бих да господин Вулин може да говори шта жели, али и да његов положај у влади није повезан са том темом“, рекао је Кирби.