„Никада нисам сматрао да је маршал Петен издајник“ и „гасне коморе су детаљ (Другог светског рата)“, изјавио је Ле Пен, почасни председник Националног фронта, у интервјуу недељнику екстремне деснице „Риверол“, враћајући се на теме које су обележиле његову политичку каријеру.
Филип Петен био је премијер Француске за време окупације, након што је потписао примирје са Немачком.
На питање какве су шансе Француске и Европе да се одупру декаденцији, Жан-Мари ле Пен је одговорио да је потребно спасити свет белаца, као и да Француску „воде имигранти на свим нивоима“.
„Валс је Француз тридесет година, а ја сам Француз хиљаду година. Која је везаност Валса за Француску“, рекао је осамдесетседмогодишњи Жан-Мари ле Пен о премијеру Мануелу Валсу, који му је једна од омиљених мета.
Ове изјаве су снажно одјекнуле у партији која се труди да се представи као републиканска алтернатива водећим снагама на француској политичкој сцени. Марин ле Пен се оградила од изјава свог оца и први пут запретила да му неће дозволити да се кандидује за регионалног представника.
Потпредседник Националног фронта, Луј Алио, изјавио је да су неспоразуми са Жан-Маријем ле Пеном непремостиви.
Улога Жан-Марија ле Пена у овој партији, чији утицај у Француској расте, маргинализована је последњих година, али он и даље има много присталица.