„Страствено смо ушли у овај пројекат, и узбуђени смо због онога што би он могао да да Јужној Каролини“, рекао је издавач Пи Џеј Браунинг, чијем листу је припала златна медаља, на церемонији одржаној на Универзитету Колумбија у Њујорку.
Лист је 2013. почео објављивање текстова о породичном насиљу, истраживши убиства 300 жена у претходној деценији.
Њихови текстови подстакли су посланике Јужне Каролине да предложе оштрије казне за породично насиље, а гувернер Ники Хели је оформио специјалну јединицу за испитивање тог проблема.
Њујорк тајмс освојио је три Пулицера, а Лос Анђелес тајмс два.
Њујорк тајмс и Вол стрит џорнал добили су награду за истраживачко новинарство, а Њујорк тајмс је однео и Пулицера за међународно извештавање, због текстова о епидемији еболе у западној Африци и фото-репортажe.
Лос Анђелес тајмсу су отишли Пулицери за репортажу и телевизијску критику.
Лист Дејли бриз из Торенса у Калифорнији добио је награду за извештавање у локалној заједници за текстове о корупцији у школама.
Напустио новинарство због мале плате
Један од добитника награде, Роб Кузника, у међувремену је напустио новинарски посао, јер од плате није могао да подмирује животне трошкове.
Како је објавио амерички сајт „Слејт“, Кузника, добитник Пулицера у категорији локално извештавање, напустио је прошле године лист Дејли Бриз из Торенса у Калифорнији у којем је објавио истраживачке текстове о корупцији у локалном школству, за шта је награђен Пулицером.
Почео је да ради као стручњак за односе са јавношћу у једној фондацији Универзитета Јужна Калифорнија потврђујући да му је жао што је напустио новинарство, али да му је било тешко да саставља крај с крајем радећи у новинама.