Звезда повела против Цедевите у финалној серији

Аба лига, утакмица Црвена звезда-Цедевита - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде повели су са 1:0 против загребачке Цедевите у финалу плеј-офа Јадранске лиге, пошто су вечерас у Београду победили са 68:59 (24:9, 18:15, 12:20, 14:15).

Лука Митровић био је најефикаснији у екипи Звезде са 18 поена, осам скокова и три асистенције, а Бобан Марјановић постигао је 15 поена уз 12 скокова. Јака Блажиц додао је девет поена, а Мајк Цирбес седам.

У екипи Цедевите најефикаснији је био Лука Бабић са 12 поена, Миро Билан убацио је девет поена уз осам скокова, а по девет поена постигли су и Немања Гордић и Марко Томас, јавила је Бета.

Звезда је од почетка повела и контролисала игру, у првој четвртини дозволила је противнику да постигне само девет поена. У другој деоници домаћи су водили и са 34:9, а на полувреме су отишли са 18 поена предности (42:24).

Цедевита је у другом полувремену заиграла нешто боље и примакла се на пет поена заостатка (42:47), али је Звезда успела да одбије нападе противника и поведе у финалној серији.

Друга утакмица играће се у недељу од 20.30 у Хали Пионир.