„Стратегија ће пружити тужиоцу могућност да у тим случајевима формира ударне групе или тимове такозване 'таск форс' које ће чинти, не само припадници тужилаштва и полиције, већ и низ других органа у зависности од инкриминисаног понашања, односно врсте кривичног дела у конкретном случају“, рекао је Селаковић у интервјуу Танјугу.
Према његовим речима, планирано је да Стратегија финансијских истрага, која се доноси на две године уз Акциони пан за њено спровођење, буде усвојена на Влади у првој половини маја.
Министар је указао да је значај ове Стратегије што она предвиђа много бољу организацију правосудних органа — јавних тужилаштава и судова, као и полиције када је у питању процесурање кривичних дела из области финансијског криминала, коруптивних кривичних дела, кривичних дела против привреде и такозваних кривичних дела "белог оковратника".
Конкретне мере које предвиђа су пре свега другачији начин рада који ће бити регулисан новим Законом о организацији државних органа у борби против организованог криминала.
Тај закон ће предвидети да се у седиштима апелационих судова — Београду, Новом Саду, Нишу и Крагујевацу, у оквиру виших тужилаштава и виших судова формирају посебна одељења која ће бити надлежна искључиво за гоњење и процесуирање финансијског криминала, навео је министар правде.
„То није само пуко формирање нових одељења. Јавни тужиоци ће бити у прилици да успоставе бољи систем комуникације са другим државним органима и организацијама који могу бити од значаја за процесуирање кривичних дела финансијског криминала“, нагласио је Селаковић.