Коментаришући информацију коју је пренео низ медија о томе да је Николић наводно рекао да „Турски ток“ није могућ преко територије Србије, Пак Станковићева је навела да је председник заправо казао да би тај пројекат могао да обезбеди енергетску стабилност државе, али не и профит као што би то могао „Јужни ток“ од ког се одустало.
„Поводом интервјуа који је председник Републике Србије Томислав Николић дао за руску информативну агенцију Интерфакс, обавештавамо вас да су наслови у појединим домаћим медијима издвојили из контекста изјаву председника Николића у вези са гасоводом ’Турски ток’. Увидом у интегралну изјаву јасно је да председник није рекао да тог пројекта неће бити, већ је рекао да би тај гасовод могао да обезбеди нашу енергетску стабилност, али да би, уместо профита који би Србија остварила реализацијом пројекта ’Јужни ток’, од ’Турског тока’ имали веће трошкове", наводи се у саопштењу председничког кабинета.
Пак Станковићева је такође прокоментарисала наводе о могућем прикључењу Београда антируским санкцијама.
Николић је, наиме, изјавио да ће Србија после пријема у ЕУ бити дужна да се прикључи заједничкој политици те организације, па и по питању санкција против Русије.
„Изложили смо свим европским званичницима наш став поводом тога да се сада не слажемо са увођењем санкција против Русије, али када постанемо чланица ЕУ бићемо обавезни да водимо заједничку спољну политику“, рекао је Николић у интервјуу.
Тим поводом Пак Станковићева је напоменула да је став председника Србије о увођењу санкција против Русије „одавно познат“ и да је он противник такве мере. На питање да ли је у датом случају дошло до неспоразума, она је рекла: „Апсолутно“.