„Жртава на страни терориста има, али не знамо њихов тачан број“, рекла је она касно вечерас на конференцији за новинаре.
Тројица погинулих су идентификована, док имена преостале двојице погинулих полицајаца нису још саопштена јер, како је објаснила, у току је контактирање са њиховим породицама.
„Они су се борили у теророистичкој акцији која, нажалост, и даље траје на терену док и последњи терориста не буде неутрализован“, рекла је Јанкуловска и подсетила да је полицијска акција почела рано јутрос против групе која је имала за циљ напад на државне институције.
Колико је група била опасна показује и то што су, како је казала, читавих 16 сати пружали отпор.
„Отпор већег дела групе је сломљен после 18 часова и велики број њих се предао“, рекла је Јанкуловска, али је истакла да је део терориста наставио да пружа отпор.
Према њеним речима, ситуација на терену је веома ризична, на шта указује и то да су у последњих сат времена повређена још шеторица припадника полиције.
Медији у Македонији у међувремену различито извештавају о ситуацији на терену.
Скопска Алсат ТВ преноси да је уништена и последња група од девет терориста, од којих су се четворица предала полицији, четворица погинула, а један извршио самоубиство.
Агенција МИА јавила је да је у 21.30 часова у Куманову мирно, да су улице пусте, а грађани у својим домовима. Једна коловозна трака булевара Трећа македонска ударна бригада и даље је затворена за саобраћај, а у осталим деловима града саобраћај се обавља нормално.
Поједини становници Куманова са скепсом коментаришу данашње инциденте.
Слободна Европа наводи сведочење групе грађана који нису желели да се представе, али тврде да је реч о монтажи — „милион посто“.
За то оптужују премијера Николу Груевског који се није оглашавао поводом догађања у рејону Куманова.
Уверени су, кажу да је реч о монтажи, као што је била монтирана и недавна прича о групи од 40 Албанаца који су окупирали караулу у селу Гошинце надомак Куманова.
„Нема шанси да тамо (у Дивљем насељу) има 50 душа, нема шанси“, тврде они и додају да „све личи на представу“.
„Ево ја сам Албанац, ево они су Македонци и пијемо кафу овде од сабајле“, каже један житељ из улице која је позната као Мини маркет.
С друге стране, приштински и албански медији јављају вечерас да је лидер Демократске уније за интеграцију, мање чланице владајуће коалиције у Македонији, побегао из земље, после сукоба у Куманову.
Приштински Експрес, међутим, негира те наводе и тврди, позивајући се на изворе из Ахметијеве ДУИ, да је лидер те странке у Македонији и да ће чекати разговоре са међународним представницима.
Ахмети, који је рођен у једном селу надомак Кичева, огласио се данас апелом становништву да задрже хладнокрвност и да не наседају на провокације.
Ахмети је поручио и да су стратешки циљеви његове странке јасни — евроатлантске интеграције и сарадња са САД, те да било каква дестабилизација није у интересу ни Албанаца у Македонији, ни на Косову, а ни у, како је рекао, „прешевској долини“.