Мост „Скајбриџ“ заправо је део првог забавног парка на великим надморским висинама, који је основао „отац“ банџи џампинга Еј Џеј Хакет са Новог Зеланда. Парк се налази у живописном Ахштирском кањону, у долини реке Мзимта, на путу за олимпијски скијашки центар Краснаја пољана.
Усред реликтне шуме, где уз „помоћ“ суптропске климе са Црног мора расту јасмин и слеч, мост надвисује фасцинантан крајолик који и најравнодушније посетиоце оставља без даха. Шетња конструкцијом изазива екстремне емоције — од страха до усхићења, уз неизбежан поглед на живописни кањон.
Амбициозни пројекат моста урадиле су руске и новозеландске архитекте.
Професор Јевгениј Николајевич Курбацкиј са Московског саобраћајног факултета учествовао је у аеродинамичким и сеизмичким истраживањима и прорачунима оптерећења.
Курбацкиј каже за Спутњик да мост нису пројектовали само грађевински инжињери већ читав мултидисцилинарни тим састављен од инжињера из фирми „Енергомаш“ из Белгорода и „Сојузпроммеханизација“. Курбацкиј додаје да су били позвани као консултанти, у фази завршетка разраде пројектне документације.
Стручњаци су мост пројектовали узимајући у обзир највише стандарде безбедости: може да издржи земљотрес јачине девет степени Меркалијеве скале, ветар ураганске јачине, кишу, снег и лед по читавој површини.
Конструкција је, по много чему, јединствена. Пројектовање и испитивања су трајала три године, а изградња две. Потрошено је 740 тона метала, 2.000 кубних метара бетона и километар и по титанијумских анкера.
Занимљиво је да је при изградњи први пут усвојено специфично решење постављања сајли, које је омогућило да конструкција буде веома поуздана и при јаком ветру.
На мосту постоје две платформе са којих може да се скочи у „понор“. За најхрабрије постављена је платформа на висини од 207 метара, а нижа, названа „фристајл“ је на висини од 69 метара.
Осим банџи џампа, љубитељи авантуре могу да испробају и велику љуљашку Сочи-свинг којом могу да се вину до 170 метара у ваздух.