Како је рекао издавач и директор пројекта RBTH Јевгениј Абов, тај пројекат већ седам година служи да се читаоци информишу о догађајима у Русији, истакавши да годишња истраживања реакција публике на њихова издања показују да потражња за информацијама о Русији није мала и да су читаоци веома заинтересовани да добију алтернативне информације, које не могу да добију у својој земљи.
Према његовим речима, слични додаци излазе на 15 светских језика у 30 издања, међу којима су и „Дејли телеграф“, „Република“, „Њујорк тајмс“, „Вашингтон пост“, „Фигаров“ и други, и веома је задовољан што пројекат реализују и у Србији.
Извршни уредник RBTH за Балкан Вјачеслав Чарски рекао је да, када су 2012. почињали рад у Србији, нису очекивали да ће за три године имати више од 500.000 посета месечно на свом сајту „Руска реч“ што је, како је рекао, за тематски ограничен сајт који само пише о Русији, доста озбиљна бројка.
„И сматрам да то лепо показује да се информације из Русије много траже у вашој земљи. Хоћемо да будемо још занимљивији, ефикаснији и бољи, и за нас су од великог значаја ваши коментари, сугестије и критике“, рекао је Чарски.
Он је додао да је веома задовољан сарадњом са новим партнером — „Недељником“, која је тек почела, али и да верује да ће бити још интензивнија.
Главни и одговорни уредник „Недељника“ Вељко Лалић најавио је да ће додатак „Р Магазин“ редовно од маја излазити у његовом листу и нагласио да је поносан на ту сарадњу.
„Сваког месеца, колеге из Москве, најбољи руски новинари и писци, припремаће ексклузивне садржаје. Наша жеља је да у Србији промовишемо добро и квалитетно новинарство, а са оваквом редакцијом у Москви, доста смо близу том циљу“, рекао је Лалић.
Присутнима је прочитано и писмо подршке министра спољних послова Русије Сергеја Лаврова, у ком се између осталог наводи да братство по оружју у тешким ратним годинама, узајамна симпатија и духовна блискост повезују братске народе и да ће „Р Магазин“ пружити допринос даљем зближавању Русије и Србије, као и да је он уверен да ће бити популаран у широким читалачким круговима.
У првом броју додатка, руски историчари и балканолози говоре о разним аспектима осмишљавања резултата Другог светског рата у Русији и на Западу и о томе зашто је тема Победе и данас толико важна грађанима Русије.