„Разговори су ишли добро о свим питањима која се не дотичу питања имовине и статуса Косова, а нешто теже кад год би се покренуле те теме“, рекао је Ђурић новинарима после разговора са делегацијом Приштине, коју је предводила потпредседница косовске Владе Едита Тахири.
Ђурић је казао да је постигнут договор о оснивању јединствене компаније која ће пружати услуге како за фиксну, тако и за мобилну телефонију на Косову, а да ће до тада мобилну мрежу на том подручју обезбеђивати Телеком Србија, коме ће бити враћена одузета опрема.
„Предстоји још једна рунда разговора док се не постигне коначни договор, а за то је пре свега потребно обезбедити несметан рад Телекома“, казао је он.
Сем тога, телефонски разговори између градова на Косову и градова у централној Србији наплаћиваће се као међуградски, а не међународни, а притом ће се бирати међуградски, а не међународни позивни бројеви, објаснио је он.
Када је реч о међународном броју за Косово, на коме је приштинска страна инсистирала, Ђурић је изјавио да је Тахири замолила делегацију Београда да Србија од надлежног међународног тела затражи позивни број за ту географску област.
„У овој фази ми о томе не можемо да разговарамо док не добијемо гаранције да ће истовремено са тим процесом Телекому Србије бити омогућена покривеност мобилне телефоније на целој територији КиМ“, истакао је он.
Он је казао да је данас пре свега утврђен редослед потеза, а да ће на следећем састанку, који ће се одржати ускоро, бити утаначени детаљи.