Плоча је рушена уназад три године, убрзо по постављању. Косовска полиција и други надлежни до сада нису открили ко је и зашто рушио плочу на којој на српском и албанском језику пише „Овде су 21. августа 1998. нестали новинари. Тражимо их“.
На дан нестанка, Славуј и Перенић су кренули да ураде прилог о повратку отетих монаxа у манастир Свети Врачи у Зочишту. Грешком су скренули у област коју је 1998. године контролисала ОВК. Од тада их нема. Аутомобил у ком су били, плава „застава 128“, никада није пронађен.
Пре постављања плоче несталим новинарима, представници УНС-а и ДНКиМ-а срешће се са председником Општине Грачаница Владетом Костићем. Одборници ове општине су почетком маја позитивно одговорили на иницијативу Удружења и доделили земљиште површине 400 квадратних метара на 99 година, уз могућност продужења, без обавезе плаћања закупнине, за изградњу Новинарског дома.
Истог дана у 17 сати, у Дому културе у Гораждевцу, биће отворена изложба фотографија Бранка Белића и представљена фото-монографија „Лица“ у којој се преплићу познати ликови новинара, сликара, глумаца, политичара…
Фотографије су настајале од 1972. године до данашњих дана када је Белић, прво као фоторепортер, а касније, до пензионисања, уредник фотографије недељника НИН, долазио у контакт са нашим великанима.
Међу 53 фотографије које су одабране биће и портрет глумца Бекима Фехмиуа.
Изложбу ће отворити представници УНС-а, а аутор фотографија Бранко Белић биће ту да се дружи са посетиоцима и одговара на питања.
Организатори изложбе су Дом културе Грачаница и Дом културе Гораждевац у сарадњи са УНС-ом.
Белићеве фотографије претходно су изложене у Београду, Приједору, Бањалуци, Паризу, Грачаници.
„Службени гласник“ и Независна издања Слободана Машића издавачи су фото-монографије „Лица“.