У саопштењу се наводи да ће Николић увек доћи у званичну посету БиХ, када сва три члана Председништва покажу јединство и спремност.
Србија, како се наводи, значајну пажњу посвећује неговању квалитетних односа са Босном и Херцеговином, у складу са Дејтонским споразумом.
Штавише, као лидер у региону, Србија је фактор мира и стабилности, а потврда тога требало је да буде сутрашња посета Сарајеву и сусрет са члановима Председништва БиХ.
„Нажалост, уместо да се разговором дође до смиривања тензија у региону, уследио је захтев за одлагање сусрета, како би појединци стекли политичке поене међу ултранационалистима“, наводи се у саопштењу.
Србија је, истиче се, увек спремна на разговор ради постизања договора о свим питањима од обостраног интереса две земље.
„Захтев за одлагање посете подсећа на 2012. годину, када члан Председништва Бакир Изетбеговић није дошао у Београд, правдајући се сличним разлозима као што су ови данас. Током три године мандата, председник Србије је показао искрене намере према свим грађанима БиХ, посвећеност помирењу и просперитету региона“, наводи се у саопштењу.
Штавише, наводи се, током прошлогодишњих поплава, председник Николић је иницирао да Босна и Херцеговина буде део донаторске конференције, на којој су прикупљана средстава за отклањање последица поплава и пружање помоћи угроженим подручјима.
„Током три године, могло би се рећи да су односи Србије и БиХ постали веома добри. Та чињеница очигледно некоме није одговарала, па је процењено да добросуседску сарадњу треба покварити. Међутим, Србија неће одступити од политике мира, стабилности и сарадње, зато што је она једина могућа и једина разумна“, истиче се у саопштењу.
Пре или касније, поручено је, до тог закључка ће доћи и они чији су мотиви и намере тренутно другачији.