Кели је фотографије и видео поставио на свој твитер налог, одушевивши како свемирске ентузијасте, тако и све остале мање заинтересоване посматраче.
Према речима овог астронаута, „црвена завеса“ ретко виђене црвене ауроре бореалис изнад Земље била је „Спектакуларна!“ и нешто што никада раније није видео. Наредног дана је, обраћајући се аурори, додао да не верује да ће „икада више видети иједну сличну њој“.
I've never seen this before- red #aurora. Spectacular! #YearInSpace pic.twitter.com/j2DVejt974
— Scott Kelly (@StationCDRKelly) 22 июня 2015
Day 87. The red curtain of an #aurora closes on another day. Good night from @space_station! #YearInSpace pic.twitter.com/NUyJkGKy9y
— Scott Kelly (@StationCDRKelly) 22 июня 2015
#Aurora I don't think I will ever see another quite like you again. #YearInSpace pic.twitter.com/NVywx2JH3r
— Scott Kelly (@StationCDRKelly) 23 июня 2015
Кели је такође поставио и задивљујућ видео-снимак ауроре, сниман изнад Земљине атмосфере док МСС орбитира око планете.
Yesterday's #aurora was an impressive show from 250 miles up. Good morning from @space_station! #YearInSpace https://t.co/wZJOxrD0EQ
— Scott Kelly (@StationCDRKelly) 23 июня 2015
Аурора или поларна светлост је појава која се углавном виђа на небу изнад планете Земље у областима близу Северног и Јужног пола. Изазива је интеракција космичких зрака, Сунчевих ветрова и магнетосферичне плазме са атомима у горњим слојевима Земљине атмосфере.
Скот Кели је на Међународну свемирску станицу стигао крајем марта свемирском летелицом Сојуз ТМА-16М, заједно са руским космонаутима Михаилом Корнијеном и Генадијем Падалком. Кели и Корнијенко провешће годину дана на МСС, а на Земљу ће се вратити у марту 2016. године. Планирано је да посада МСС спроведе више од 49 научних експеримената, углавном на пољу медицине, да ради са руским теретним свемирским бродовима „Прогрес“ и да изведе свемирску шетњу.