Иако се земља налази на прагу изласка из еврозоне, број туриста из Русије није ништа мањи. Штавише, забележен је раст. Туроператори умирују: за странце у Грчкој, као и пре, има свега што је потребно, па чак и новца.
Истина, он се може скинути са платних картица само тамо где још увек има евра. Сада у земљи нема више од 2 милијарде евра, од чега је значајан део већ расподељен пензионерима. Европска централна банка више не даје Грчкој новац, а пред празним банкоматима су сви исти. Зато, пре кретања у колевку демократије, туристима би боље било да понесу новац, пожељно је у ситним апоенима.
Препоручује се да се са собом понесу и лекови, јер их у Грчкој сада манично купују. Осим тога, боље се држати подаље од великих градова, јер када људи почну да протестују, можете се наћи у центру руље.
Засад грчки политичари и европски моћници тестирају живце једни другима. Министар финансија Варуфакис је обећао да ће пре себи одрезати руку него што ће потписати споразум са кредиторима. Али ће потписати споразум о продаји имовине. У поређењу са прошлом годином, број таквих уговора је удвостручен. И овде су се у првим редовима опет нашли руски грађани. Грчка криза је оборила цене, па оно што је пре неколико година коштало милион и по евра, сада се може купити за 800 хиљада, па и јефтиније.
Најтраженије су некретнине у предграђима Атине, на обали мора или са погледом на Акропољ, за који су током прошле финансијске кризе европске бирократе из Брисела предлагале Грчкој да га стави на продају.