Вила се налази на плацу од 40 ари, а укупна тржишна вредност објекта и земљишта у јуну 2013. године, износила је 4.523.716,65 евра.
Међутим, како је објаснио Мали, вредност виле и плаца биће поново процењена, након чега ће објекат бити понуђен на продају.
Мали је новинарима, након обиласка здања у улици Андре Николића 5, рекао да вила припада Граду који ју је добио пре неколико година у размени са Олимпијским комитетом Србије и додао да никакав захтев за реституцију није стигао.
Здање је, додао је градоначелник, под претходном заштитом, што значи да може да буде срушено, али да мора да се направи нешто слично или идентично томе.
„Ово је прави пример имовине Београда који има велику вредност, а која је у овом тренутку мртав капитал, јер само прави трошкове због комуналија и одржавања. Граду не требају виле, хотели, резиденције и ову вилу ћемо ставити на продају у септембру или октобру, чим завршимо процену вредности“, рекао је Мали, додајући да је испред виле од јуче постављено обезбеђење.
Он је истакао и да у вилу до пре три седмице није могло да се уђе колико је била запуштена и служила као место окупљања наркомана, али су „Зеленило Београд“ и „Градска чистоћа“ радили да се плац и кућа бар мало очисте, како би Београђанима приказали богатство које Град има.
Подсетивши да Град тренутно продаје 26 станова, Мали је навео да ће 22. јула бити одржана лицитација за те објекте.
„То све пропада и нико га не користи и зато желимо да тај мртав капитал претворимо у новац, па да тај новац искористимо за изградњу вртића, социјална давања и за све што је Граду и грађанима неопходно“, нагласио је градоначелник.
Површина куће у Андре Николића 5 је 408 квадратних метара, градња је започета пре Првог светског рата, док је вила попримила данашњи изглед по завршетку рата.
Објекат се налази у оквиру просторне целине Сењак — Топчидерско брдо — Дедиње и ужива статус добра под претходном заштитом.
У вили у Андре Николића 5 је до 1983. године живео народни херој, оснивач Органа за заштиту народа ОЗНА, Титов венчани кум и министар унутрашњих послова Југославије Александар Ранковић.
До 60-их година прошлог века се као власник објекта водила Смиљана Чавић рођена Ћук, а кућа је у њеном власништву била 1958. године, када је земљиште масовно национализовано. Не постоје сазнања да је пре ње било других власника објекта, али до данас није поднет захтев за повраћај имовине.
Власник виле Град је постао 2012. године када је здање добио у размени са Олимпијским комитетом Србије, који је био власник виле од 2000. године. Предвиђено је да ОКС заузврат добије пословну зграду у оквиру СРЦ „Ташмајдан“.
Мали је рекао и да ће до пролећа бити направљена јединствена евиденција имовине коју град поседује.