„Ако то буде учињено уз поштовање међународног законодавства, уз присуство посматрача ОЕБС-а, могуће је да ћемо узети у обзир резултате референдума”, изјавио је дипломатски извор одговарајући на питање о идеји спровођења новог референдума на Криму коју је предложио низ западних експерата.
Крим и Севастопољ су постали руски региони после референдума спроведеног у марту 2014. године, на којем се већина грађана изјаснила за присаједињење Русији. У Москви наглашавају да је референдум у Криму одржан у складу с нормама међународног права и Повељом Уједињених нација.
Раније је генерални секретар ОЕБС-а Ламберто Занијер изјавио да су посматрачи ОЕБС-а прошле године позвани да присуствују референдуму на Криму, али да позив није био у складу с правилима којих се придржава та организација.
Министарство иностраних послова Руске Федерације више пута је саопштило да су житељи Крима демократским путем, у потпуном складу с међународним правом и Повељом Уједињених нација изгласали присаједињење Русији, која поштује и прихвата такав избор.