Француског новинара је највише изненадила чињеница да је америчка глумица одлучила да се обрати руском лидеру ког неки западни медији називају чудовиштем. Према његовим речима, овај поступак говори о њеној осећајности, јер се она односи према Путину као према људском бићу које има осећаје, што је достојно дивљења, имајући у виду да је Памела Андерсон — држављанка САД, нагласио је Роналд Зонка.
Обично амерички медији воле да наглашавају како је Путин „крвожедан“, иронизира новинар. На пример, они показују како он са пушком иде у лов на амурске тигрове, иако пуца у њих шприцом са успављујућим супстанцама како би им ставио ГПС оковратник.
Бринути се о судбини китова веома је похвално, али у сваком послу треба имати осећај мере, сматра француски новинар. Према његовом мишљењу, Памела Андерсон треба пре свега да обрати пажњу на проблеме у својој земљи. Као прво, у САД постоје ужасни показатељи загађености по глави становника, због чега Роналд Зонка позива глумицу да затражи од своје Владе да ратификује Кјотски протокол и смањи емисију гасова.
Под два, америчке корпорације врше девастацију животињског света, што представља озбиљан еколошки проблем, навео је коментатор. Подсетивши се како су САД истребљивале Индијанце, Памела треба да стане у заштиту људске врсте. Суштина је у томе да се очувају етноси и њихова посебност, уважавајући њихов начин живота, веровања и религију.
„Али, да се вратимо нашим китовима. Ваша земља је постала шампион у санкцијама и бојкотима које користи како би наметала своју вољу. Осим тога, Ви можете наћи милосрдне људе који би увели санкције Јапану. Узимајући у обзир Вашу лепоту, мислим да је тржиште козметике најпожељнија област за ембарго“, пише Роналд Зонка на страницама листа „Булевар волтер“.
Речју, постоји много задатака у области заштите животне средине о којима се може бринути, закључује француски новинар. А Владимир Путин нека се бави „својим скромним пословима“ — бризи о опстанку Русије.
„Забога, мешајте се у послове Ваше земље, где постоје прави изазови у области биљне, животињске и људске екологије које треба имати у виду“, позива Роналд Зонка.