Иванић наглашава, уколико случај не буде истражен, да би то значило као да се ништа није ни десило.
„Обавеза свих, а посебно запослених у институцијама БиХ, јесте да инсистирају на томе да се до резултата дође и да не допусте да се све тако заврши. Разлози што до сада нема резултата су незаинтересованост и политички страх људи из Тужилаштва БиХ да се баве стварима у којима су Бошњаци негативна страна“, наводи Иванић за „Глас Српске“.
Српски члан Председништва истиче да је то видљиво и у односу према ратним злочинима, као и у истрази напада на Вучића.
Дневник пише и да главни део истраге води Тужилаштво БиХ у сарадњи са безбедносним агенцијама у Сарајеву, а паралелну истрагу покренули су Специјално тужилаштво и МУП Републике Српске, након што су неколико дана после напада увидели да истражиоци у Сарајеву не остварују жељени напредак.
Портпарол МУП-а Републике Српске Милан Саламадија рекао је да су у МУП-у РС урадили све што је требало и да су извештај о свим сазнањима поднели Специјалном тужилаштву Републике Српске, где су истакли да раде на откривању организатора и нападача на Вучића у Поточарима.
Бањалучки лист наводи да у безбедносним круговима у Београду и Бањалуци деле јединствено мишљење да је напад могао бити расветљен да је било воље да се то учини.
Подсећа се да су из Безбедносно-информативне агенције (БИА) Србије навели да су Министарство безбедности БиХ и Федерална управа полиције добили податке о извршиоцима и налогодавцима напада на Вучића, али да ни након месец дана оптужница није подигнута.
Речено је и да су сви нападачи из Федерације БиХ, што значи да је требало да их ухапсе припадници Федералне управе полиције и да их процесуира Тужилаштво БиХ.
Због напада на Вучића 21. јула Агенција за истраге и заштиту БиХ привела је Алмира Мердића, Фахира Хаџана, Мују Диздаревића и Елведина Химзића из Тешња, али су они након саслушања пуштени на слободу.