Истовремено, Француска, Швајцарска и Велика Британија су, по свему судећи, имуне на ризик од смањења броја становника.
Статистика веома зависи од миграција, односно кретања становништва, као и од природног прираштаја или природног одлива, односно смањења броја становника. Из бројки које је „Еуростат“ објавио за 2015. годину, као и предвиђања до 2030. године, очекује се селидба становништва из мање развијених европских држава у економски развијеније земље.
Нације које ће, како се очекује, претрпети одлив популације, односно смањење броја становника у наредних петнаест година су: Литванија (пад од 24 одсто), Летонија (18 одсто) и Бугарска (10 одсто).
У Великој Британији, раст броја становника износиће девет одсто, а у Француској шест одсто.Највећи скок броја становника до 2030. године очекује се у Луксембургу (39 одсто), Норвешкој (23 одсто) и Швајцарској (16 одсто).У Грчкој и Португалији, број становника ће бити смањен за осам, односно шест процената, што већ има видљив, негативан утицај на привреде тих земаља.
Пројекат „Sputnik. Мишљења“
Циљ новог пројекта медијске компаније Спутњик је да омогући шири приступ информацијама о тренутно актуелним социјалним и политичким темама, на основу националних и међународних статистичких истраживања која спроводе Уједињене нације, Међународни монетарни фонд и друге организације и институције, као и на основу података и предвиђања из водећих светских истраживачких центара.
Спутњик (sputniknews.com) обухвата новинску агенцију, мултимедијални портал доступан на више десетина језика и развијену мрежу радио-станица. Спутњик емитује своје садржаје на интернету, преко својих веб портала, као и аналогном и дигиталном радио-технологијом, путем мобилних апликација и социјалних мрежа.