Косовска полиција није јутрос дозволила члановима најуже породице да посете Ивановића у митровичкој болници где је пребачен у суботу након што је осам дана штрајковао глађу у затвору захтевајући одбрану са слободе.
„Нису дозволили члановима најуже породице посету, ометају комуникацију са адвокатом — ни њему није омогућена посета, чак и свештенику из Црне Реке нису дозволили посету“, рекла је Милена Поповић Ивановић.
Она је додала да косовска полиција на овај начин покушава да изолује Оливера Ивановића, да разлог за то не зна и да је јако забринута.
Оливера Ивановића у митровичкој болници обезбеђују, осим затворских чувара, и припадници Косовске полиције.
Ивановић је оптужен да је 14. априла 1999. године и 3. фебруара 2000. године починио ратни злочин против цивилног становништва и подстицао на тешко убиство више Албанаца у Косовској Митровици.
Његов случај повезан је са још четворицом Срба — српским полицијским пуковником Драгољубом Делибашићем који је такође притворен, као и са оцем и сином Илијом и Небојшом Вујачићем и Александром Лазовићем, који су оптужени за убиство и покушај убиства, а којима је Еулекс омогућио да се бране са слободе.
Суђење овој петорици Срба, који су негирали кривицу, званично је почело 18. децембра, до сада је саслушано близу 50 сведока тужилаштва, а наставак суђења у Основном суду у Косовској Митровици заказан је за 10. септембар.
Влада Србије раније је и за Ивановића и за Делибашића дала гаранције да ће они бити доступни овдашњем правосуђу сваког тренутка, уколико им се омогући одбрана са слободе.
Из Еулекса одбијају да привремено ослободе Ивановића и Делибашића, правдајући то ставом да би оптужени могли да побегну и утичу на сведоке.
Међународним судским већем Основног суда у Косовској Митровици председава судија из Румуније Роксана Комша, а сва петорица Срба изјаснили су се на почетку суђења да се не осећају кривим за дела која им се стављају на терет.