Према подацима агенције, ФБИ је 2014. године послао линк са лажном вешћу АП 15-годишњем дечаку који је био под сумњом да се спрема да активира бомбу у школи у држави Вашингтон. Линк је омогућио истражитељима да шпијунским антивирусом заразе компјутер осумњиченог.
„ФБИ је незаконито присвојио кредибилитет ’Асошијетед преса‘, чиме је створена ситуација у којој је то поверење могло да буде веома поткопано“, цитира агенција писмо свог консултанта Карен Кајзер које је послато 2014. године Ерику Холдеру, који се у том тренутку налазио на месту државног тужиоца.
Према мишљењу правника, иако је лажна информација била намењена само једном осумњиченом лицу, она је лако могла да постане доступна широкој јавности, да ју је он проследио на социјалне мреже.
Агенција је затражила од ФБИ да пружи информације које се тичу прављења вести и извештаја и да открије колико пута се служба користила оваквим методама, почевши од 2000. године. Након одбијања да у одређеном року испуни захтеве, новинари су се обратили суду, наводи агенција.