Србија убедљива против Исланда (видео)

© AFP 2023 / JOHN MACDOUGALLМилош Теодосић и Александар Ђорђевић
Милош Теодосић и Александар Ђорђевић - Sputnik Србија
Кошаркашка репрезентација Србије победила је данас у Берлину селекцију Исланда са 93:64 (24:16, 18:16, 25:16, 26:16) у трећем колу Б групе Европског првенства.

Изабраници Александра Ђорђевића задржали су максималан учинак на шампионату, учврстили се на челу групе Б и већ сада изборили пласман у осмину финала.

Дирк Новицки и Немања Бјелица - Sputnik Србија
Бјелица пресудио и Немцима (фото, видео)

Српски кошаркаши добро су отворили меч, повели са 6:0 и врло брзо стигли до двоцифрене предности, која је расла из минута у минут.

Борбени и неугодни Исланђани претили су само у првом полувремену када су агресивном и чврстом одбраном, уз доста шутева за три поена, терали противника на грешке.

Вицешампион света разиграо се у трећој четвртини у којој је коначно сломио отпор ривала и показао разлику у квалитету.

О доминацији Србије говори податак да су се сви њени играчи уписали у листу стрелаца.

Најефикаснији у победничком тиму био је Немања Недовић са 15 поена, Мирослав Радуљица убацио је 13 поена, а двоцифрен учинак имали су и Никола Калинић са 12 и Огњен Кузмић са 11 поена.