Условне казне неће бити извршене уколико окривљени не почине неко ново кривично дело у року од две, односно три године.
Оптужени су ослобођени оптужби за напад на хрватску и немачку амбасаду. Према речима судије, Тужилаштво није поднело довољно доказа да су оптужени насрнули и на амбасаде Хрватске и Немачке, тако да је тај део „изостао из изреке пресуде“.
Дејан Вучковић и Никола Косановић условно су осуђени на десет месеци затвора.
Ђорђе Томин, Драган Маринков, Младен Небригић и Марко Новитовић условно су осуђени на осам, Милан Томас и Филип Бацковић на шест, а Драженко Николић на пет месеци затвора.
Од свих оптужених само је Николић осуђен за насилничко понашање, а сви остали за тешко дело против опште сигурности.
Против Милана Дубочанина поступак је раздвојен и њему ће пресуда бити накнадно изречена.
Тужилаштво и осуђени имају право да се жале на ову пресуду Апелационом суду у Београду, а на молбу одбране законски рок од 15 дана за подношење жалбе продужен је на 30 дана.
Према образложењу Суда, оптужени су криви што су критичног дана око 18.30 организовано дошли до америчке амбасаде и гађали је каменицама, бакљама и другим предметима и тако изазвали пожар у којем је погинуо Зоран Вујовић.
Предмет жалбе Тужилаштва извесно ће бити делови оптужнице који су поднети због паљења амбасада Хрватске и Немачке, а за које оптужени нису осуђени.
Више јавно тужилаштво у Београду зимус је покренуло нову истрагу о томе ко је и какве пропусте направио током и након обезбеђивања митинга „Косово је Србија“.
У току је предистражни поступак против пензионисаних генерала Стевана Бјелића, тадашњег начелника Београдске полиције Боривоја Тешића, који је командовао Жандармеријом, тадашњег начелника Управе полиције МУП-а Србије Младена Курибака, као и некадашњег руководиоца у Београдској полицији Слободана Вуколића и официра из врха команде Жандармерије Бојана Марковића и Зорана Рашковића, пренели су медији.