Тако је одговорио на питање новинара који је питао да ли су, поред ИД, циљ Русије и опозиционе групе.
Ову верзију је дао један број западних медија након првих руских ваздушних удара у Сирији.
„Ви сте рекли да је то чињеница. Да ли Ви то знате нешто што је мени непознато?“, одговорио је Лавров. У вези с тим, шеф руског МИП-а подсетио је да су неке телевизије емитовале кадрове догађаја који су се тобоже одиграли у Украјини за време најжешћих сукоба у тој земљи, а у ствари, они су били снимљени неколико година пре тих догађаја, у Ираку. После тога су те телевизије морале да се извине. Министраство одбране Русије поднело је потпуни извештај о погођеним циљевима. Наши циљеви била су складишта горива и оружја Исламске државе“, изјавио је Лавров.
„Русија у Сирији неће бомбардовати положаје који су изван граница Исламске државе, Ал Нусра и других терористичких група које су Савет безбедности или Русија, прогласили за терористичке“, рекао је Лавров, додавши да се нада да „криза у Русији може бити решена политичим средствима“.
„Надамо се да ће избори, који су планирани за следећу недељу, помоћи да се реше унутрашњи проблеми, и наравно, ми се надамо да коришћење силе против терориста неће бити проширено и на позиционе групе.“
Многе земље су показале интерес за ширу антитерористичку коалицију коју је предложио руски председник Владимир Путин, изјавио је руски министар иностраних послова Сергеј Лавров.
„Имали смо министарски састанак у Савету безбедности (УН) јуче. Током разговора, чули смо различите тачке гледишта… Верујем да многи доживљавају позитивно иницијативу председника Путина о потреби стварања широког противтерористичког фронта, који би био заснован на међународном праву, Повељи УН и који ће деловати уз сагласност и блиску координацији земља у региону“, рекао је новинарима Лавров.