Гашић је у изјави за Блиц рекао да се томе противе државе–чланице Алијансе које нису признале независност Косова, што и спречава да такозвана држава Косово развије партнерске односе са НАТО–ом.
„У овом тренутку институције НАТО-а имају саветодавну улогу и пружају помоћ у развијању способности у важећем мандату за тзв. косовске снаге безбедности, које су ограничене на разминирање и помоћ у ванредним ситуацијама“, рекао је министар одбране.
Према његовим речима, постоје писане гаранције да „КСБ“ неће бити ангажован на простору севера Косова.
„Та уверавања сам добио како од свих високих званичника НАТО–а са којима сам водио разговоре, тако и на свим билатералним сусретима са званичницима држава које нису признале једнострано проглашену независност КиМ“, рекао је Гашић.
Министар одбране каже да се изјава Хашима Тачија да је „НАТО одобрио формирање Војске Косова“ може тумачити искључиво у дневно-политичке потребе, како би се у други план ставили проблеми које има Приштина у представљању јавности недавно потписаних споразума у Бриселу, који, између осталог, предвиђају формирање Заједнице српских општина, катастрофална економска ситуација и велика стопа незапослености.