Позивајући се на портал „Дубровник.нет“, „Индекс“ наводи да је вест о доласку полицајаца незванична и да нико није желео да је потврди.
Такође према незваничним информацијама, неколико хиљада избеглица тренутно се налази у Албанији, и њихова је намера да преко Црне Горе и Хрватске дођу до развијенијих европских земаља, у првом реду Немачке.
„Индекс“ преноси изјаву министарке рада и социјалне заштите Црне Горе Зорице Ковачевић да је 1.000 шатора, 20–ак ауто–превозника и 600 људи спремно за прихват, евидентирање и транспорт избеглица до границе са Хрватском.
„Први камп требало би да никне у месту Кренза, у близини прелаза Божај. Спремамо се за прихват до 2.000 људи“, казала је она.
Последњих дана било је доста полемике о томе да ли је јужна граница нова рута преко које ће избеглице да улазе у Хрватску. Власти те земље су неколико пута поновиле да избеглице неће бити пуштене да уђу на територију Хрватске, наводи „Индекс“.
„Дубровачки дневник“, такође незванично, сазнаје да је испражњена и касарна у Плочама, да се чисти и да се у њу уносе лежајеви.
Како наводи тај портал касарна се припрема за смештај специјалне полиције и она би требало да буде база за чување границе на Превлаци, али и границе са Босном и Херцеговином. Она је локацијски идеална, јер је довољно удаљена од Дубровника. У том граду још траје туристичка сезона, због чега се сматра да присуство интервентне полиције није баш најбољи призор за госте.
МУП је саопштио да подаци о распоређивању полиције у околини Дубровника нису доступни јавности.
„У складу са Упутством о начину дневног распоређивања полицијских службеника и вођењу регистра службених послова, подаци о распоређивању полицијских службеника нису јавно објављиви подаци, те вам из наведеног разлога не можемо одговорити на ваше упите“, одговорио је званичници МУП–а „Индексу“.