Уколико тако не поступе то ће урадити комунална полиција уз, ако буде било потребно, асистенцију полиције.
Градоначелник Подгорице Славољуб Стијеповић позвао је организаторе да ослободе главну градску саобраћајницу, те омогуће несметано функционисање саобраћаја. Казао је да наставе са остваривањем својих права у парку преко пута Скупштине.
Нешто раније и из Комуналне полиције најавили су да ће сјутра након 10.30 почети са уклањањем бине и пропратног протестног мобилијара који користе организатори протеста, уколико то они сами не учине.
То је подгријало страсти, па се на друштвеним мрежама могу прочитати позиви да вечерас грађани остану у што већем броју на платоу испред Скупштине како би се сјутра ујутру онемогућило уклањање бине која на Булевару Светог Петра Цетињског стоји од 27. септембра.
Са друге стране организатори су поручили да их нико не може отјерати са те заузете „слободне територије“, те да их не интересују да ли ће им комуналне службе продужити дозволу за постављање привремених објеката.
Посланица Демократског фронта Бранка Бошњак, раније је казала да је руководилац протеста Милутин Ђукановић обавијестио начелника Центра безбједности Подгорица да ће они остати ту све до испуњења захтјева.
„Нас Комунална полиција не интересује, ми смо добили од Министарства унутрашњих послова дозволу на неограничен рок за одржавање овог јавног скупа".
Гостујући на Радију Црне Горе, први пут детаљније о протестима се изјаснио и црногорски премијер Мило Ђукановић. Дефинисао је протесте као „анти–црногорске, анти–НАТО и анти–демократске“ и оцијенио да је циљ демонстрација, како је рекао, да се мимо демократских правила, ванинституционално промијени власт у Црној Гори.
Рекао је и то да подршка протестима долази „само са једне адресе из Београда и то не званичне“, а то је, тврди, потврда добрих односа са Србијом. Ђукановић каже да је та адреса Демократска странка Србије Војислава Коштунице, подсјећајући да је он „покушао да осујети“ црногорски пут осамостаљења.
Црногорски премијер је казао и то да „власт не насједа на провокације“, те да је дозволивши скуп показала демократски капацитет. Захтјеве организатора за оставку садашње Владе и формирање прелазне окарактерисао је као ултиматум некога ко „има 6 до 10 процената подршке“, али и да власт неће пристати на то.
Јуче су у 15 црногорских општина, упркос забрани из Министарства унутрашњих послова, синхронизовано почеле шетње у оквиру протеста „Слобода тражи људе“.