„Данас су многа деца потпуно зависна од паметних телефона и компјутерских игара. Али овде није дозвољено да користе електронске уређаје“, објашњава господин Ђијанг, оснивач базе.
Места у поправној установи су попуњена током сезоне годишњих одмора. За борбу против зависности од виртуелне реалности код деце између 6 и 13 година, они су понудили интензивно петодневно искуство које укључује низ борбених мисија.
Боравак у кампу подразумева потпуни војни стил живота и посебно прилагођене програме. Деца изводе вежбе са пушкама, практикују кунг фу и обављају друге типове војне обуке.
Иако се у паузама деци држе предавања о кинеској историји, интелектуални развој није приоритет у овој војној школи — све се своди на вежбе физичке снаге.
„Уместо фокусирања на тешко учење, родитељи ове деце се надају да ће се развити личност своје деце и њихову независност кроз војну обуку“, каже оснивач и бивши војник Народноослободилачке војске Кине.
Истина је да ова идеја функционише: деци не смета пролазак кроз толико ’проблема‘.
„Заиста ми се свиђа војни камп, јер овде могу да се играм као у играма ’Кантер страјку‘ или као у игрицама са тенковима. И то је много забавније од видео–игара, јер је у реалном животу“, каже један ученик.