„Свет се мења и са њим треба да се мењају и Уједињене нације. Потребне су реформе! Оне су потребне како би се представио раст улоге нових центара — наших партнера из БРИКС-а. Пре свега, Индија је трећа економија у свету која ће кроз 7-8 година постати и прва земља по броју становника; Бразил — земља са више од 200 милиона становника која је шеста земља света и која даје тон читавој Латинској Америци; Јужноафричка Република — наш партнер и највећа афричка држава“, рекао је посланик, говорећи на планерној седници Државне думе.
Према његовим речима, реформа би предвиђала и ново место за седиште УН. То не би требало да буде „земља која је више од половини човечанства увела незаконите санкције током 20 година и та земља која не дозвољава путовање на својој територији председницима Горњих домова руског парламента за учешће у међупарламентарним догађајима“.
„Зашто Њујорк? Далеко је и скупо. Зашто се, на пример, не предложи овакав критеријум: израчунати тачку на планети Земљи која се налази на најкраћем растојању од престоница свих држава-учесница“, изјавио је посланик.