Како је саопштио народни посланик Врховне раде Украјине Георгиј Логвински, Берлусконија сада оптужују за нарушавање реда уласка на „привремено окупирану територију Украјине“ и „присвајање или заплену имовине“. На шта се односи последња оптужба, остало је нејасно.
„Ми изјављујемо да ћемо без обзира на статус и положај привести правди сваког, а Берлускони није изузетак“, рекао је Логвински новинарима, поткрепљујући своју изјаву документима Државног тужилаштва и Службе безбедности Украјине.
Он је казао да је бивши италијански премијер „јавно дошао на Крим без добијања украјинске дозволе“, и подсетио је да је недавно то учинила и делегација француских посланика.
Српску делегацију на Криму предводили су председница ДСС-а Санда Рашковић Ивић и председник Двери Бошко Обрадовић. Рашковић Ивић је изјавила да је заједничка делегација дошла на Крим да „поздрави и подржи повратак Крима Русији, са надом да ће исто тако Косово и Метохија бити враћени Србији“. Она је рекла да је патриoтски блок ДСС и Двери први у Србији, још пре годину дана, изјавио да је Крим Русија, као што су Косово и Метохија Србија. Берлускони је један од ретких европских политичара који у потпуности подржава позицију Русије у вези са украјинском кризом. Деловање западне дипломатије према Русији после присаједињавања Крима он је окарактерисао као „несмотрено и далеко од конструктивног духа“.
Народ Крима је, на референдуму 16.марта прошле године, огромном већином гласова (преко 95 одсто) одлучио да исправи историјску грешку из времена СССР-а и да полуострво врати кући. Крим је званично ушао у састав Руске Федерације 18.марта 2014. године.