У паради су учествовали хероји Совјетског Савеза, чланови Владе, преко 2.000 представника дечјег покрета из целе Русије, као и ветерани — учесници параде 7. новембра 1941. године, њих 21.
Градоначелник Москве Сергеј Собјањин поздравио је ветеране на годишњици легендарне параде 1941. године: „Овде, на Црвеном тргу, наше деде и прадеде нанеле су фашистима први удар, а само месец дана касније однета је прва велика војна победа“.
Церемонија је завршена отварањем Музеја војне технике.
У оквиру параде Црвеним тргом је дефиловало 45 јединица у униформама из 1941. године. Парада се завршила маршом почасне гарде Преображенског пука и комбинованим оркестром Московског територијалног гарнизона.
Легендарна парада је одржана 7. новембра 1941. године на Црвеном тргу, упркос опасности од немачког бомбардовања. Парада је почела у осам сати ујутру, а већ од пет часова је на Црвени трг почела да пристиже војска.
Тачно у осам, јашући на коњу, изашао је кроз Спаску капију маршал Семјон Михајлович Буђони и примио рапорт од генерала Артјемијева. Потом се са трибине Лењиновог маузолеја обратио Стаљин: „Поверена вам је велика ослободилачка мисија. Зато будите достојни те мисије! Рат који ви водите је ослободилачки рат, праведан рат. Нека вас у овом рату надахњују витешки ликови наших великих предака, Александра Невског, Дмитрија Донског, Кузме Мињина, Дмитрија Пожарског, Александра Суворова, Михаила Кутузова“.
Затим је почео свечани дефиле јединица поред Лењиновог маузолеја. Парада је трајала нешто дуже од једног сата. Многе су јединице са Црвеног трга одлазиле право на фронт, где је кренуло и 200 тенкова који су такође учествовали на паради.