Либанци тврде да такав приступ показује да су животи западних жртава важнијих од ониј на Блиском истоку.
Функција „Мрежа сигурносне провере“ омогућава свима који су укључени у веће инциденте, ту спадају терористички нападе и природне непогоде, да обавесте своје пријатеље и породицу да су ван опасности.
Функција је коришћена после природних катастрофа као што је недавни разорни земљотрес у Пакистану, где је било више од 270 мртвих.
У свом блогу, Либански блогер Џои Ајуб из Школе за оријенталне и афричке студије у Лондону, подсетио је на „две ужасне ноћи“ које су узеле животе више од 40 људи у Бејруту и више од 130 у Паризу.
„Такође ми је јасно да свету смрт мојих људи у Бејруту није толико важна колико смрт оних у Паризу“, рекао је он.
Он се жали на чињеницу да они немају сигурносну опцију на Фејсбуку и да због њих изјаве од најмоћнијих мушкараца и жена и милиона корисника интернета не стижу у пола ноћи.
Оснивач и директор Фејсбука Марк Закерберг дао је неодређен одговор на критике, рекавши да сада планирају да активирају сигурносне провере за катастрофе у будућности.
„У праву сте да постоје многи други значајни сукоби у свету. Ми бринемо о свим људима подједнако, и напорно ћемо радити на томе да помогнемо људима који пате у што више можемо“, рекао је Закерберг.
Најмање 43 људи је убијено од стране бомбаша-самоубица у Бејруту дан пре него што је Париз уздрман низом експлозија, у којима је најмање 132 људи погинуло. Исламска држава преузела је одговорност за оба напада.