Мост су представљали портпарол Никола Грмоја и градоначелник Омиша Иван Ковачић.
„Био сам, дао сам изјаву и потписао да не могу за медије да коментаришем садржај“, рекао је Грмоја, додавши како се у тих пар случајева очигледно ради о трговини саборским мандатима.
Грмоја, међутим, није желео да каже на које случајеве трговине мандатима мисли, али је додао да је на разговору био и градоначелник Омиша и члан Моста Иван Ковачић, као и да су се обојица на разговору задржали по двадесетак минута.
Ни председник СДСС-а Милорад Пуповац није желео да открије о чему је разговарао с полицијом.
„Сва тројица, колеге Станимировић, Хорват и ја, разговарали смо с представницима полиције, али не могу рећи о чему, јер сам након датог исказа потписао да о томе нећу говорити“, рекао је Пуповац.
Ускок је у уторак објавио да је полицији наложено да на основу информација у медијима истражи евентуалне претње и наводно куповање, односно трговину мандатима на коју су се неки заступници јавно жалили.
На притиске и претње жалио се, између осталих, и „одбегли“ СДСС-ов заступник Мирко Рашковић, који је затражио заштиту председнице Колинде Грабар Китаровић током консултација на Пантовчаку, тврдећи да су му из његове странке претили да ће му „скинути главу“.
На Рашковићеве тврдње Пуповац је узвратио оптужбама на рачун ХДЗ-а да је притиском на Рашковића осигурао да тај заступник повуче потпис за Милановића као мандатара.
Неколико дана након тог иступа, Рашковић је изашао из СДСС-а, а Пуповац је казао како сматра да Рашковићев мандат припада СДСС-у и да очекује да га врати странци, „посебно због тога што постоје индиције да је реч о организованој пљачки мандата“.