Представник Савета је у изјави за телевизију Раша тудеј објаснио да брошура не даје једностране закључке. У њој је само изложен низ фактора који сведоче о могућој склоности детета екстремизму, додао је чиновник.
Ипак, после негодовања самих родитеља, Савет је одлучио да унесе измене у брошуру.
„Омладина у све сумња и покушава све да схвати. Понекад млади људи могу да буду огорчени. Мислим, ипак, да се не може тврдити да услед тога они постају опасни“, сматра једна житељка Лондона.
„Неслагање с владом је потпуно нормално и законито. Не сматрам да то човека чини радикалним“, сматра друга Британка.
Раша тудеј се обратила Савету за заштиту дечјих права како би сазнала због чега понашање које се обично сматра знаком критичког мишљења говори о томе да дете може да постане терориста.
„Ниједан од набројаних знака не може да се сматра једностраним наговештајем радикализације. То је, пре свега, низ фактора на основу којих се може претпоставити да је дете под утицајем екстремизма“, изјавио је представник овог савета.
Према речима противника Савета, интересовање за политику и критички однос према медијима ни на који начин не могу да нашкоде младом уму. Они су оптужили локалне власти да ограничавају слободу мисли.
Ево како су у Савету прокоментарисали оптужбе на свој рачун: „Очигледно је да су неки читаоци схватили садржај брошуре погрешно, због тога ће, да би она била јаснија, у њу бити унете исправке“.