Та три кључна проблема, како је рекао, односе се на 17 великих друштвених фирми у реструктурирању, ненаплативе кредите и реформу јавне администрације.
„Ако то будемо мање или више добро решили, нема бојазни за будућност Србије“, рекао је Вучић на конференцији „Економист — свет у 2016“.
Навео је и да очекује да ће следећа година бити успешнија од ове, јер очекује унапређење пословног амбијента, значајно већи број инвестиција, већу потрошњу, раст у приватном сектору, више капиталних пројеката и инвестиција финансираних из приватних извора и улазак у првих 40 земаља на листи Светске банке, што ће генерисати значајно већи привредни раст.
Он очекује да Србија 2015. годину заврши са растом од 0,9 одсто, као и да следеће године раст буде око 2 одсто, а уколико „будемо имали среће са приватизацијом“ и преко 2 одсто. У годинама испред нас српски премијер очекује и већи пораст БДП–а.
„Нама је тај раст потребан, потребно нам је одржавање фискалног дефицита на ниском нивоу, улагање у инфраструктурне пројекте, побољшање пословног амбијента“, рекао је Вучић и додао да је и зато важно отварање првих поглавља са ЕУ.
Отварањем поглавља, како је рекао премијер, јасно је трасиран пут Србије, али то значи и „много више озбиљних задатака које ћемо морати да обавимо да бисмо показали да смо одговорнији него раније“.
Вучић је рекао да ће званичници наставити да ради на томе да земља буде политички стабилна „јер је таква стабилност важнија него икад“ и додао да верује да ће Србија имати подршку региона у том послу.