O томе да ли је Хашки трибунал оруђе међународне правде или оруђе америчког интереса и како је Тужилаштво у Хагу признало да су међународне санкције СР Југославији 1992. године уведене под лажним изговором, у првом делу емисије говорили су бивши премијер Владе Републике Србије и потпредседник Владе Савезне Републике Југославије Никола Шаиновић и адвокат Горан Петронијевић.
— Никола Шаиновић: Треба да радимо на томе да вратимо у Србију људе који своје казне издржавају у иностранству.
— Никола Шаиновић: Злочини које су починили наши људи нису смели да се десе. Србија не толерише злочине и она стоји на становишту да се за злочин мора одговарати.
— Горан Петронијевић: Насера Орића је Хашки трибунал оптужио за крађу три „смедеревца“ и нека батинања, а у том крају је убијено преко 3.000 Срба током рата.
— Горан Петронијевић: Када се суди Србима Хашки трибунал никада неће применити оне стандарде када се суди другима. И то је оно што га дискредитује.
— Горан Петронијевић: НАТО је у свим овим несрећним ратовима имао савезнике. Једини који то нису били, који су им били противници, били су Срби.
— Горан Петронијевић: Свака одлука у Хашком трибуналу има политичку позадину.
— Никола Шаиновић: Харадинај није износио одбрану и ослобођен је оптужбе.
— Никола Шаиновић: Другостепену пресуду сам чекао четири и по године!
— Горан Петронијевић: Фамозни геноцид у Сребреници је исфабрикован!
— Горан Петронијевић: Одлуку о понављању суђења Јовици Станишићу и Франку Симатовићу везујем за велике плате службеника, судија и тужилаца Трибунала.
— Никола Шаиновић: Прве три године у Хагу биле се најтежи период, пуне покушаја да ме сломе, да ме натерају да сарађујем и да сведочим.
— Никола Шаиновић: За будућност света је важно да се поврати ауторитет Савета безбедности Уједињених нација.
— Никола Шаиновић: Наш простор је сегментиран током деведесетих година зато што НАТО све ради гледајући у Русију.
— Горан Петронијевић: Словенце нико не спомиње, а и у тој земљи је било ратних злочина.
— Горан Петронијевић: Распад Југославије догодио се не изнутра, него споља. Он је припреман, организован и диригован је споља.
— Горан Петронијевић: Срби су постали жртве Хашког трибунала.
— Никола Шаиновић: Суд у Хагу је формиран ад хок и све што се тамо дешава је ад хок.
О томе како се Русија поново уздигла до статуса светске силе, каква је будућност светског поретка који је успостављен после пада Берлинског зида и завршетка Хладног рата, хоће ли Сједињене Америчке Државе мирно пристати на поделу глобалног утицаја са Русијом и Кином, или клизимо ка далеко неизвеснијој будућности и шта за Србију значи успостављање нових односа на глобалној (гео)политичкој сцени у другом делу емисије говорили су новинар листа Политика Бојан Билбија и политиколог Александар Павић.
— Бојан Билбија: Данашњи међународни односи се одликују сукобима, а не сарадњом, нажалост.
— Александар Павић: Делује као да је глобални рат у ваздуху.
— Александар Павић: Путин игра јавну, транспарентну игру и ту је његова предност.
— Александар Павић: Руси знају да Турци нису могли да оборе „сухој“ без логистичке подршке Америке.
— Бојан Билбија: Да би се Русија и Америка помирили САД мора да повуче педесет антируских резолуција које је усвојила. Данас су и даље на снази санкције усвојене против СССР–а, које Америка спроводи против Русије.
— Александар Павић: ДАЕШ је средство за постизање прагматичних и нечасних америчких циљева.
— Александар Павић: Да није Америке не би било ни ДАЕШ–а, ни ОВК, ни талибана, ни Ал Каиде. Она производи екстремисте и то је њен начин да креира свет према својим потребама. Терористи дестабилизују и уништавају земље, а онда долазе Јенкији да среде ситуацију.
— Бојан Билбија: Владимир Путин је био у Организационом одбору десанта на Приштину и за то је добио војно одликовање.
— Бојан Билбија: Мултиполарни свет је рођен када је Јевгеније Примаков окренуо авион над Атлантиком.
— Бојан Билбија: За проблеме са „Фолксвагеновим“ аутомобилима се знало пре годину и по дана, али та вест је пуштена у јавност тек сада, када је почело отопљавање односа Русије и Немачке.
— Бојан Билбија: О Русији као регионалној сили, са ниподаштавањем, први је говорио амерички председник Барак Обама. Њему је тада била потребна таква реторика како би наговорио Европску унију да уведе санкције Русији.
— Александар Павић: Америка је овде (Балкан) наметнула рат, па затим мир.
— Александар Павић: И Русија и Кина се држе међународног права, колико год то могу.
— Бојан Билбија: Рат у Сирији је мистериозан. Противници се појављују, па нестају. Сада видимо да се терористи баве бизнисом. То је више пословна, него ратна групација.
Хвала што сте нас слушали и читали!