У разговору са главном уредницом Спутњика Љубинком Милинчић Димитрији Рогозин је говорио о војној сарадњи са Србијом, одговорио је на питање како ће на евентуалну куповину руског оружја реаговати САД и Европа, а можете да чујете и због чега је активан на друштвеним мрежама.
— Димитриј Рогозин: Налог на Твитеру сам отворио док сам радио у Бриселу. Сматрам да је у реду да радим на туђем информационом пољу, зато што су моје присталице ионако моје присталице, а мени је потребно да убедим оне који сумњају и оне који слушају друге информације.
— Димитриј Рогозин: Америка много тога купује од нас, а другима то забрањује.
— Димитриј Рогозин: НАТО је заоставштина Хладног рата.
— Димитриј Рогозин: Нема никаквог НАТО–а, то је атлантски клуб у којем сви гласају како каже Америка.
— Димитриј Рогозин: Како неко може да жели да буде члан НАТО–а који је недавно бомбардовао Југославију. Црна Гора је била део Југославије.
— Димитриј Рогозин: Црногорци су део српског, словенско–балканског света.
— Димитриј Рогозин: Жао ми је због свега што се дешава у Црној Гори. Они ће због тога зажалити. Не народ, него мала група људи која доноси одлуке.
— Димитриј Рогозин: У Србији је сахрањен мој чукундеда Никола Антонович. Био је један од руководилаца Белог покрета на југу Русије. Двадесетих година 20. година је отишао у емиграцију. Волео бих да нађем његову гробницу.
— Димитриј Рогозин: Срби су увек кроз историју имали јаку вољу за независношћу.
— Димитриј Рогозин: У Србији желимо међународни или барем регионални центар за поправку хеликоптера совјетске производње, било војних, било цивилних.
— Димитриј Рогозин: У Сирији има неколико хиљада ’наших‘ терориста, са Кавказа. Ми не желимо да се они врате у Русију.
— Димитриј Рогозин: „Армата“ није само тенк, то је тенк којим се према потреби може управљати са даљине. То је тенк–робот.
— Димитриј Рогозин: Хулигани ме никада нису нападали, не зато што сам се добро тукао нити зато што сам их сам нападао, већ зато ће присуство крупног човека умирити сваког хулигана.
— Димитриј Рогозин: Само физички јака земља може бити независна. До 2020. године Русија ће имати најбоље оружје које ће по квалитету превазићи америчко.
— Димитриј Рогозин: Када Хрватска набавља ракетно наоружање поставља се питање против кога је то оружје?
— Димитриј Рогозин: Да је Југославија тада имала те системе не би се десила таква трагедија као што је бомбардовање земље. Срби тада нису имали са чиме да се боре.
— Димитриј Рогозин: Испорука система ПВО и ракетних система не представља претњу по друге земље.
— Љубодраг Савић: Да би српски сељак извозио за Русију иза себе мора да има државу и обезбеђен сигуран пласман, са сигурном ценом која ће му покрити цену производње. Тиме бисмо не удвостручили, него удесетостручили наш извоз.
— Горан Јевтовић: Војна неутралност не постоји као појам у међународном праву.
— Горан Јевтовић: Боље је ући НАТО, него бити полу–члан који има обавезе, а нема права пуног члана. То вам говори неко ко је противник НАТО–а и ко је ратовао против НАТО–а.
— Горан Јевтовић: Да смо С–300 имали 1999. године Америка и њени савезници би тада или морали да повећају број борбених авиона или би морали да спроведу копнену офанзиву.
— Горан Јевтовић: Србија није поражена у бомбардовању НАТО–а.
— Горан Јевтовић: С–300 нам одавно треба. Ми каснимо већ две деценије у набавци тог система.
— Горан Јевтовић: Питање безбедности није тренутно питање. То је дугорочно питање. Оно се односи на један век или барем на неколико деценија.
— Љубодраг Савић: ММФ није дошао у Србију да покреће производњу, већ да дисциплинује Србе да враћају кредите које су узели од страних банака.
— Љубодраг Савић: Руско тржиште је огромно тржиште које тражи огромне производне капацитете, са истим географским пореклом и квалитетом.
— Љубодраг Савић: Када би Србија могла да задовољи потребе Русије, наше могућности би биле безграничне.
— Горан Јевтовић: Србија је на корак од уласка у НАТО. То је тренутно стање.
— Горан Јевтовић: Проблем у односима Србије и Русије је у садржају, у ономе што руска страна нуди, званично, полузванично, и тајно, а што наша страна не прихвата.
— Горан Јевтовић: Политичка сарадња Србије и Русије никада није била толико добра као сада.
— Љубодраг Савић: Србија због читавог низа промашаја у економској и аграрној политици практично нема шта да понуди Русији.
— Љубодраг Савић: У економској сарадњи смо далеко иза оне сарадње која је постојала између Југославије и Совјетског савеза.
— Љубодраг Савић: Србија и Русија најбоље сарађују у политичкој сфери.
У другом делу емисије од 18 часова пренели смо документарну емисију „Двадесет година Републике Српске“, коју су припремиле колеге из бањалучке редакције Радија Републике Српске.
Учесници и сведоци стварања РС уз документарне и аутентичне снимке подсетили су на догађаје од пре 20 година и на време оснивања и борбе за опстанак Републике Српске.
Хвала вам што сте нас слушали и читали!