Дозвољен је и превоз личних ствари грађана који се превозе на Крим са територије Украјине у ручном и пратећем пртљагу, као и прехрамбени производи. Њихова вредност не сме да буде више од 400 долара, а укупна тежина не сме да прелази 50 килограма дневно по човеку.
Међу социјално значајним производима, према верзији украјинске владе, нашли су се пшенично брашно више класе, хлеб од првокласног брашна, ражано-пшенични хлеб, тестенина, рижа, говедина прве класе, свињетина, сало, живина, кобасица, млеко са 2,5 одсто млечне масти, павлака са 20 одсто млечне масти, меки сир, маслац, јаја, шећер, купус, со.
Украјински премијер Арсениј Јацењук је раније рекао да изузетак важи и за хуманитарну помоћ.
Документ не важи за испоруку електричне енергије са Крима на територију Украјине и обрнуто, испорука се остварује у складу са Саветом за националну безбедност и одбрану Украјине. Изузетак су и испоруке робе која има стратешки значај за секторе економије и безбедности, под условом да је то потврдило Министарство за економски развој и трговину.
Блокада Крима коју је организовао Кијев почела је још у септембру, када су екстремисти Десног сектора блокирали увоз прехрамбених производа. После тога у новембру је на територији Херсонске области Украјине прекинут систем за електрично напајање, због чега је Крим остао без струје.
Москва је тада хитно организовала испоруку електричне енергије преко резервних генератора.
Већ су почеле испоруке електричне енергије на Крим преко новог енергетског моста кроз Керчки залив који везује копнени део Русије са полуострвом.