Социјалистичка партија Србије спремна је за ванредне изборе и не брине се за резултат, изјавио је портпарол СПС–а Ђорђе Милићевић, наводећи да је одлука да се иде на изборе храбра и изречена на време.
Он је рекао да је намера да СПС на изборима поново буде у коалицији са ПУПС–ом и ЈС–ом и додао да ће лидер социјалиста Ивица Дачић одмах почети разговоре са председницима тих странака Миланом Кркобабићем и Драганом Марковићем.
Демократска странка сматра да је одлука Александра Вучића да поднесе оставку на место председника Владе Србије добра вест за све грађане, изјавио је Бојан Пајтић, председник ДС–а, саопштила је та странка.
„Ванредни парламентарни избори ће показати и Александру Вучићу и његовом режиму да грађани неће ћутати док им се смањују плате, отимају пензије, повећавају порези и цене, да неће мирно гледати како се само они на власти богате, како од својих смањених плата плаћају приватне пословне договоре провучене кроз тајне уговоре и да неће пристати на ућуткивање, критике, страховладу и уништавање институција“, наведено је у писаној Пајтићевој изјави.
Демократска странка поручује да ће на изборе изаћи са програмом којим ће показати да се реформе могу спроводити и да се нова радна места отварати „без смањивања плата, без штедње на грађанима, без ућуткивања критике и без злоупотребе власти“.
Председница Демократске странке Србије Санда Рашковић Ивић изјавила је да је одлука премијера Србије Александра Вучића о расписивању ванредних парламентарних избора добра и да су избори добра прилика да у Србији дође до промена.
Како је навела, ванредни парламентарни избори представљају шансу да се „кадровски смене они људи који су бахати, који имају купљене дипломе и који иритирају грађане Србије и који раде на штету српског друштва“.
Председник Српске радикалне странке Војислав Шешељ оценио је да је најава расписивања ванредних парламентарних избора „једина исправна и једина могућа у овако тешкој ситуацији“.
„СРС је спремна за те изборе и ми сматрамо да ће они бити својеврсни референдум. Да ће се народ опредељивати између поборника ЕУ, а то су Александар Вучић и напредњачка странка, и СРС–a, која је категорички против уласка у ЕУ и за интеграције са Русијом“, рекао је Шешељ агенцији Бета.
Шешељ је додао да ће ти избори бити одлучивање између „прозападне и происточне опције“.
Он је рекао и да ће радикали на изборе изаћи самостално, јер сматрају да цензус има смисла и да не треба правити математичке комбинације да би се он избегао.