На конференцији за штампу лидер покрета Висар Имери рекао је да је компанија, којој треба да се да дозвола, српска државна компанија и да се тиме спроводи комплетна интеграција српског система на Косову.
„Телефонски позиви преко овог оператера између Косова и Србије ће бити сматрани као локални, а не међународни“, рекао је.
Експерт „Самоопредељења“ Исмет Хамити рекао је да телефонски код може да се реши и без Србије, а Косово може да се пријави за међународни позивни број и ако није чланица УН.
„Решење би било да се примени резолуција косовске скупштине у којој се тражи да Косово користи позивни број Албаније 355. Споразум о телефонском броју је важно безбедносно питање због могућег прислушкивања“, рекао је он.
Хамити је додао да „не постоји земља која дозвољава да компанија неке друге земље ради на њиховој територији“.
„То ће имати последице по безбедност наше земље. Овом споразуму се треба озбиљно супротставити и надлежни за то треба да одговарају пред народом“, рекао је он.
Влада Косова је издала упутство Регулативној дирекцији за електронске и поштанске комуникације да изда привремену и ограничену дозволу српском мобилном оператеру МТС, која би требало да почне са радом на Косову када буде усвојен позивни број 383.
Министар за економски развој Бљеранд Ставиљеци је рекао да је почетак рада МТС оператера у складу са преговорима и споразумом који је постигнут у Бриселу.