Одговарајући на питање новинара како се супротставити „руској пи-ар машини“, Американац је у интервјуу литванском листу „Веидас“ навео два начина.
У оквиру првог он предлаже или да се прате средства медија попут РТ-а и Спутњика, који се финансирају из буџета, или да се просто затворе — „не због онога што објављују, него због извора из ког узимају новац“. Ову меру он назива „агресивним наступом“.
Други начин који предлаже Крамер јесте отказивање финансијске подршке медијима који су намењени како руском тако и источноевропском гледалишту.
Он сматра да је руску „пропаганду“ лако филтрирати јер деловање Русије „говори само за себе“. „Неспорном чињеницом“ која служи као пример он назива „инвазију“ на Источну Украјину.
Крамер је, такође, оптужио Русију да је разместила копнену војску у Сирији и да се тамо, уместо против ДАЕШ-а, бори против опозиционих група које су против сиријског председника Башара ел Асада.
„Предлог господина Крамера противречи суштини европских принципа слободе речи и штампе. Реч је, заправо, о цензури. Ситуација се додатно погоршава тиме што тако чудне предлоге бивши председник ’Фридом хауса‘, друштвене организације одговорне за ширење принципа слободе и демократије у свету, изговара у Литванији. Спутњик је међународна информативна агенција и радио који емитује програм на више од 30 језика. Редакција Спутињика ради у складу са законима који регулишу делатност медија“, саопштила је прес-служба Спутњика поводом Крамерове изјаве.