Зака Кинга називају краљем видео-монтаже и легендом Јутјуба. Кинг није успео да се упише на студије режије, па се усредсредио на могућности глобалне мреже.
Видео-клипови у трајању од шест секунди на Вајну — мобилној апликацији која омогућава стварање кратких видео-клипова — донели су му популарност широм света и омогућили му да стекне не само славу него и новац.
Данас Зак Кинг ради са својим тимом и сања да постане режисер дугометражних филмова, али не намерава да одустане од ултрaкратких видео-клипова.
„Вајн ради из два разлога. Као прво, такви клипови не захтевају велику концентрацију, а корисници су млади људи. А, као друго, они се лако деле. Моментално их видите и показујете пријатељима ако су вам се допали“, објашњава феномен своје популарности Зак Кинг.
Захваљујући томе што није потребна превелика концентрација, кратки видео-клипови успешније рекламирају робу. Кадар посвећен кока-коли гледаоци памте боље него телевизијску рекламу, каже он. „Тајна је у синдрому недостатка пажње“.
Други гост програма Ендру Бечелор познатији је као Кинг Беч. Он је почео да снима видео-клипове како би их приказивао на глумачким кастинзима.
Популарност је стекао неочекивано. Данас он има више од 14 милиона пратилаца, а његови клипови су прикупили више од пет милијарди прегледа. Жена америчког председника Мишел Обама повезала се с њим ради заједничких снимака.
„Учио сам да снимам видео-клипове на сопственим грешкама. Постепено сам схватио да се људима допадају теме злочина. Снимио сам клип у којем улични лопов отима од девојке новчаник и нестаје иза ћошка. У кадар утрчавам ја како бих тобоже сустигао лопова, али уместо тога изводим салто. Девојка се збуњује: ’Лопов је побегао!‘. Ја јој одговарам: ’Да, али какав је ово био салто‘“, прича Беч.
Најзабавнији и најнеобичнији видео-клипови Зака Кинга и Кинга Беча приказани су у програму.