„Код нас влада страначко-паразитски систем који је 25 година на сцени, излизан и превазиђен идејно-политички спектар“, каже Обрадовић. С друге стране, Бакић каже да се овде ради о страначким племенима, а да треба да се ради о самосвесним људима који се удружују на основу истих идеја.
Левица као антисистемска снага је неуједињена и слаба, сматра социолог, док је десница у замаху. Да ли је ипак левица прави изазов систему?
У Србији, као и у ЕУ, јача бунт против владајуће олигархије. Економски избори су продубили неједнакости и фрустрације. Србија следи реформе које се своде на стезање каиша како би се ограничио јавни дуг. На удару су социјална политика и јавни сервис. Слично је у великом броју европских земаља. У каквој су вези нови покрети у Србији са европским кретањима?
Саговорници Спутњика сматрају да су у питању различите идеолошке позиције, али да се ставови нове левице и нове деснице често приближавају када је реч о економској политици, критици европских институција, антиимперијализму, антилиберализму, односу према НАТО-у.
Да ли је могућ заједнички фронт антисистемских снага различитих идеолошких оријентација? На ово и друга питања одговарају гости „Спутњик интервјуа“.