„Имајући у виду усмереност званичне Анкаре на антируску пропаганду, не искључујемо могућност да је ширење информационе кампање у Турској ништа друго него припрема турског становништва за интензивирање војне делатности на територији суверене сиријске државе“, наведено је у саопштењу.
Министарство подсећа да су турске власти на исти начин активно користиле реторику у вези с „туркменском темом“ уочи напада на руски бомбардер у ваздушном простору Сирије 24. новембра прошле године.
Министарство је нагласило да руска војна авијација у Сирији не користи никакве облике забрањеног оружја.
„Поводом кампање у Турској, засноване на дезинформацијама, принуђени смо поново да нагласимо да су сви напади руске авијације у Сирији усмерени искључиво на објекте терориста, чији се положаји пажљиво проверавају, а затим поново преиспитују посредством Информационог центра у Багдаду, уз коришћење података који стижу од одреда патриотске опозиције и свих облика обавештајног информисања на територији Блиског истока. Коришћење било каквих облика забрањеног оружја је искључено“, наглашено је у саопштењу.
Министарство је, такође, навело да Запад ништа не чини како би се створили механизми за спречавање инцидената на сиријском небу, а уместо тога оставља себи могућност да шири инсинуације о нападима руске авијације на цивилне објекте.
„Желели бисмо поново да подсетимо на много пута поновљене позиве Русије чланицама антитерористичке коалиције коју предводе САД, пре свега самим Сједињеним Америчким Државама, да успоставе директну сарадњу војних министарстава ради оперативне размене информација о циљевима у Сирији које треба уништити и објектима које контролишу одреди патриотске опозиције или објектима у којима се крију грађани.