Она је у изјави за медије оценила и да председник Владе Александар Вучић за Србије споразум са НАТО–ом не може да пребацује одговорност на друге или претходне власти, наводећи да је он потписан марта 2015, а ратификован 12. фебруара ове године.
Рашковић Ивићева је такође питала председника Владе, уколико су споразум и закон „толико добри и потребни Србији, зашто су у Народној скупштини усвојени готово у тајности, па о свему медији готово да нису ни известили“.
Према њеној тврдњи, грађанима није омогућено да сазнају да је усвојеним споразумом НАТО–у дозвољено да има приступ свим државним и приватним објектима када он то затражи, омогућен им је прелаз преко територије Србије, без плаћања пореза, путарина или било којих других дажбина, а његовим војницима се гарантује имунитет у случају да почине кривична или прекршајна дела.
Она сматра да је тај споразум за Србију врло опасан и да може бити злоупотребљен од стране НАТO–а, као што је, како каже, злоупотребљена и одредба о ЗСО из Бриселског споразума.
„О паљењу џамија Александар Вучић може више да пита своје пријатеље из НАТО–а. Када се то дешавало, као народни посланик је био упознат са свим детаљима дешавања на КиМ и у Београду и тада је имао сасвим другачије ставове. Србији није било у интересу да се џамије пале“, рекла је Санда Рашковић Ивић.
Она каже и да ДСС и она у својој историји немају епизоде сарадње са хулиганским и екстремним групама, али тврди да је Вучић лично учествовао у митинзима који су завршени насилно и уз људске жртве.