Спутњик је саставио списак начина на које би се могао надокнадити недостатак бензина када нам понестане нафте. Морамо да признамо да су неки од њих прилично бизарни, али дављеник се и за сламку хвата…
Повратак коњске снаге
Представници компаније „Флитхорс“ са седиштем у Дубаију сматрају да нема разлога за „откривање топле воде“, већ да је много једноставније вратити се коренима и поново користити коње. Компанија је представила пројекат такозваног природомобила, возила које покреће једна коњска снага, у виду правог коња. Возило би изгледало као нешто из цртаног филма „Породица Кременко“, будући да је у њему истински коњ који хода по траци повезаној са генератором, чиме се ствара енергија за батерије и електрични мотор. „Природомобил“ би наводно имао максималну брзину од 80 км/ч, а све то, наравно, под условом да је коњ расположен да сарађује.
Биогориво направљено од кафе
Поред тога што нам даје енергију свако јутро, испоставља се да би кафа могла да буде алтернативни извор горива. Најбоља ствар у овој идеји је чињеница да човечанство чак не би морало да троши свежу кафу, будући да је талог кафе више него довољан, сматрају истраживачи са Универзитета у Невади. Идеја је заснована на теорији да талог кафе може да се претвори у биогориво када се загреје у посебној пећници. Уколико пројекат заживи, то ће бити добре вести за компаније у бизнису са кафом, попут „Старбакса“ или „МекКафеа“, које би могле да дођу до огромног прихода продајући своје отпатке за биогориво.
Компресовани ваздух
Компанија „Тата моторс“ конструисала је аутомобил који покреће компресовани ваздух. Возило има резервоаре са ваздухом напуњене компресованим ваздухом, који потом пуни батерије у шасији кола. Уместо волана, њима би се управљало помоћу џојстика, а максимална брзина би износила 80 км/ч. Била би у стању да пређу 200 км.
Соларна енергија
Аутомобили које покреће Сунце више нису новитет, како је та идеја присутна већ неко време. Прошле године је аутомобил на соларну енергију прешао 3.200 км у Аустралији. Чини се да су аутомобили на соларну енергију одличан изум, будући да су самостални и не загађују. Једина мана оваквим колима је што могу да функционишу само док има дневне светлости.
Пара
Нису само коњи начин да човечанство рециклира сопствену историју. Почетком 20. века, пре развоја возила које покреће бензин, са моторима са унутрашњим сагоревањем, аутомобили са парним моторима били су изузетно популарни. Амерички „стенли стимер“ био је један од њих. Мотори на пару могли би да буду изузетно корисни, с обзиром на то да могу да сагоревају смеће и дрво.