Уочи почетка „Марша сећања“ у руској престоници сарадници Немцова положили су цвеће на место на којем је убијен.
Учесници у шетњи носили су у рукама фотографије Немцова, руске заставе, заставе политичких партија и покрета.
Скупови су одржани и у Санкт Петербургу, Самари, Јекатерибургу, Вороњежу, Нижњем Новгодороду, Мурманску и другим градовима Русије. У Кемерову, где марш није био пријављен полицији, органи реда су ухапсили шесторо људи.
У Јарослављу, у кући у којој је живео Немцов, откривена је спомен-плоча, а касније је у граду организована шетња у којој је учествовало око 300 људи.
Скуп у Вороњежу обележили су инциденти. Четворица непознатих (према другим подацима, осморица) гађали су учеснике скупа зеленом фарбом, брашном и јајима. Повређено је десетак људи. Поред тога, учесници шетње били су принуђени да промене маршруту. Уочи почетка скупа полицијски пас је пронашао сумњиви предмет у аутомобилу паркираном недалеко од места окупљања.
Скупови сећања на Немцова одржани су и у иностранству. У Вилнусу је одржан скуп на којем су учествовали пријатељи и сарадници Немцова. У Кијеву је скуп одржан поред зграде амбасаде Русије у Украјини.
Пре годину дана, у ноћи 28. фебруара, у центру Москве убијен је политичар Борис Немцов који је деведесетих година био на високим функцијама у руској влади, а двехиљадитих прешао у опозицију.
За наручено убиство Бориса Немцова оптужени су Заур Дадајев, Анзор и Шадид Губашев, Темирлан Ескерханов и Хамзат Бахајев.