Амбасадор Скот је рекао да је „изјава портпарола Пентагона од пре два дана била базирана на непотпуним информацијама и да не одражава званичан став америчке администрације, који ће бити саопштен по завршетку истраге“.
Амерички амбасадор је у разговору са Вучићем рекао да је у току анализа доказа са места напада у Сабрати и да је извештај са аутопсије важан фактор за истрагу, али да је за коначне закључке потребно време, наводи се у саопштењу владине Канцеларије за сарадњу са медијима.
Премијер Вучић и амбасадор Скот сагласили су се да је Србији и САД заједнички циљ да се установи пуна истина о трагичној погибији Слађане Станковић и Јовице Степића.
Српски премијер је америчком амбасадору рекао да је Влада Србије спремна да са америчком страном размени податке до којих је досад дошла, укључујући и обдукционе налазе.
Премијер Вучић и амбасадор Скот размотрили су и друга регионална и међународна питања. Констатовали су потребу наставка дијалога Београда и Приштине, одржања стабилности у региону Западног Балкана, као и проналажења свеобухватног решења за мигрантску кризу, наводи се у саопштењу.
Пентагон је у четвртак саопштио да верује да у ваздушном удару против ДАЕШ-а у Либији прошле седмице није убијено двоје отетих српских дипломата, већ сумња да је странце ради откупа киднаповала засебна криминална група, која је их је убила, а затим покушала да се „извуче за њихову смрт“.
Пентагон има неколико разлога да верује да Срби нису били у кампу ДАЕШ-а када је бомбардован, рекао је један званичник одбране који је инсистирао на анонимности.
Портпарол Пентагона је претходно саопштио да не постоји ништа што указује да је смрт Слађане Станковић и Јовице Степића последица бомбардовања.