„Детаљно смо размотрили проблеме Блиског истока и Северне Африке. Председник је у потпуности подржао политику Русије за формирање широког фронта у борби са тероризмом, у складу са иницијативом коју је председник Путин покренуо на Генералној скупштини у септембру прошле године. Подржан је и наш напор да се регулисање сиријског конфликта одвија у оквиру Међународне групе за подршку Сирији, којом копредседавају РФ и САД“, рекао је Лавров.
Према његовим речима, „заједнички став је да се одлуке групе за подршку Сирији, које је одобрио Савет безбедности УН, морају спроводити у потпуности, без икаквих предуслова. Такође, мора се имати у виду да је за ефикасно прекидање деловања ДАЕШ-а и Нусра фронта (обе организације су забрањене у Русији) и других сличних организација, потребно пресећи шверц оружја и терориста у Сирију и Ирак“, рекао је он.
Примирје је ступило на снагу 27. фебруара у поноћ по локалном времену. Примирје се не односи на терористичке организације забрањене у Русији, и у неким другим државама, ДАЕШ, Нусра фронт (сиријски огранак Ал Каиде) и друге формације које је Савет безбедности прогласио терористичким.
Међусиријски преговори би требало да се наставе у Женеви 7. марта. Пре тога је представник сиријског Високог комитета за преговоре изјавио да опозиција чека резултате примирја како би донела одлука о учешћу на тим преговорима.