Откако је увела санкције, ЕУ је изгубила око 100 милијарди евра, док је Русија, према мојим проценама, за три четвртине мање. Што се тиче Словачке, наша штета је око милијарду евра, објашњава овај политичар.
„Осим тога, санкције су доказ да је наша земља под контролом САД. Како другачије објаснити чињеницу да премијер у изјавама за медијe каже да имамо озбиљне губитке због санкција, али влада по трећи пут подржава продужавање тих истих санкција?“, коментарише Павлиш.
Он каже да би његова странка покренула питање укидања санкција на првом заседању парламента.
„Осим тога, хтели бисмо да затворимо базе НАТО-а у нашој земљи и да прекинемо финансирање производње наоружања у САД од пореза словачких грађана. Такође треба преиспитати чланство Словачке у НАТО-у путем расписивања референдума и покренути питање обнављања сарадње за Евроазијским савезом зарад стварања безбедног економског простора од Лисабона до Владивостока“, истиче он.
Јан Павлиш за себе каже да је 25 година свог рада посветио проучавању глобалних трендова у економији и политици и да је дошао да закључка да након кризе 2008. године Вашингтон покушава да се ослободи дугова. Тиме Павлиш објашњава низ обојених револуција у Африци и на Блиском истоку, државни удар у Украјини, као и кризу у односима Русије и ЕУ.
Коалиција „Храброст“ ће први пут учестовати на парламентарним изборима у Словачкој у марту ове године.